Dream11 ECS T10 2020, Dream11 European Cricket Matches, ECS Live Cricket Score

Dream11 ECS T10 2020, Dream11 European Cricket Matches, ECS Live Cricket Score

Dream11 ECS T10, Stockholm 2020, Live Score, Cricket Score, Live Cricket Online, Teams, Squad, Schedule, and Match.

Live cricket is set to begin in June this year with the Dream 11 European Cricket Series T10 League, a six-team tournament taking place in Stockholm, Sweden.

Six teams, namely George Gardens IF Cricket Farfing, Pakistan Saka Farning, Albi Zalmai CC, Stockholm CC, Sagtuna CC, Indesca CC will take part in the competition which will conclude on June 5.

From June 1 to June 4, Drop 11 will host the European Cricket Series T10 – Stockholm group stage matches, before the knockout matches and the grand final on June 5.

Dream11 ECS T10 Live Score

Dream11 ECS T10 – Stockholm Squads

Alby Zalmi CC

Farqaleet Kirmani, Ismaeel Zia, Amanullah Safi, Saad Anis, Muhammad Usman Iftikhar, Sheikh Hadi Iqbal, Rohollah Stanikzai, Qudratullah Mir Afzal, Muhammad Fahad Javed, Kashif Aziz, Rahel Khan, Munib Safi, Yakob Safi, Abdullah Khalil, Noman Walyat, Munir Safi, Zia Alozai, Faseeh Tariq Choudhary, Aman Khalil, Aman Khan, Faraan Chaudhry, Noman Fawjoon, Usman Jabbar, Talha Masood, Syed Muhammad Talha Wasti, Yasir Sultan, Zabihullah Niazy, Basir Sahebi, Shahed Ali, Samiallah Khalil, Rukshan Nawalage.

Djurgardens IF Cricketforening

Aritra Bhakat, Mitchell OConnor, Nasim Khan, Serge Conein, Manir Hossain, Souveer Raghav, Tony Singh, Chris Dominic, Shashikant Panchal, Sesanka Katuri, Anthony Harris, Prashant Shukla, Andrew Cambell, Ned Hall, Joe Taylor, Shahzeb Choudhry, Liam Karlsson, Ankit Dubey, Ubaid Safi, Asim Bukhari.

Pakistanska Foreningen

Choudry Share Ali, Imam Din, Sameer Ali Khan, Azeem Amin, Muhammad Usama Chaudhry, Tajammal Hussain, Waqar Hassan, Kamran Zia, Mohammad Vajjih Ali, Tasaduq Hussain, Zubair Aslam, Umar Khan, Muhammad Bilal, Vaince Muhammad Waqqas, Khalil Jalali.

Stockholm CC

Viswanadha Bazawada, Abhishek Mathur, Feroz Patel, Rakesh Kumar, Umesh Bharti, Avinash Upadhyaya, Prem Krishna, Akash Jha, Suman Mokhamatam, Akanshu Mahajan, Harsha Vardahana Singaraju, Himanshu Patel, Ashok Ganesan Ramaingam, Rajesh Lal Raveendran, Kaushik Vats, Sampat Manju Lyengar, Santosh Yadlaplli, Vinod Chalindra, Shrikant Sakpal.

Dream11 ECS T10 League – Stockholm Schedule

June 1, 2020 [Monday]

12.00 PM – DIC vs PF

2.30 PM – DIC vs SHCC

5.00 PM – AZC vs PF

7.30 PM – SHCC vs AZC

June 2, 2020 [Tuesday]

12.00 PM – STCC vs SHCC

2.30 PM – PF vs STCC

5.00 PM – AZC vs STCC

7.30 PM – DIC vs AZC

June 3, 2020 [Wednesday]

12.00 PM – INDCC vs PF

2.30 PM – SHCC vs INDCC

5.00 PM – PF vs SHCC

7.30 PM – INDCC vs AZC

June 4, 2020 [Thursday]

12.00 PM – DIC vs STCC

2.30 PM – INDCC vs DIC

5.00 PM – INDCC vs STCC

7.00 PM – TBC vs TBC (Shield Final)

June 5, 2020 [Friday]

12.00 PM – Semi-Final 1

2.30 PM – Semi-Final 2

5.00 PM – Third place playoff

7.00 PM – FINAL

Dream11 ECS T10 League – Stockholm Matches

Dream11ECS T10

  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recommended